Jeżycki street art – spacer z przewodnikiem

Wielkoformatowe murale z Festiwalu Outerspaces, wypłowiałe reklamy, zdarte, przedwojenne szyldy, efekty twórczej interwencji mieszkańców w podwórkach, dzieła anonimowych streetartowców, poezja na murach. Wszystko to na powierzchni 1,98 km² Jeżyc.

Podczas spaceru po tej niewielkiej dzielnicy wyostrzymy wzrok, by dostrzec obrazy zniszczone lub poukrywane w zakamarkach, ale też posłuchamy opowieści, jakie kryją się pod warstwami farby murali dobrze znanych z widzenia.

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w jeżyckiej podróży! Spacer dostępny dla wszystkich zainteresowanych. 1,98 km² Jeżyc zmieści wszystkich poznaniaków 🙂

start: skrzyżowanie ul. Kościelnej i Floriana
czas: godz. 17:00-18:30

Historie zbierają i opowiedzą:
TOMASZ BOMBRYCH – autor przewodnika „Z bliska / Z daleka”, z lokalizacjami murali, neonów, graffiti i typografii Poznania; prowadzi też profil TYPO Poznań, gdzie prezentuje efekty swoich poznańskich poszukiwań typograficznych.

TOMASZ GENOW – współtwórca (z Joanną Pańczak) projektu „Poezja jest tym, co rodzi się z życia”, w ramach którego klasyka poezji została przeniesiona na mury poznańskich kamienic, historyk sztuki, miejski aktywista, członek Rady Osiedla Wilda.

Wydarzenie towarzyszy wizycie słynnego, włoskiego twórcy street artu – Maupal Mauro Palotty, który dołączy do spaceru.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s